Nasze marki
Agnieszka Bar
Projektantka specjalizująca się w materiale szkła, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2007). Współzałożycielka Grupy Projektowej WZOROWO (2009-2012). Współpracuję jako projektant w procesie wdrażania wzorów przemysłowych oraz przy projektach eksperymentalnych. Eksploruje właściwości szkła, przedmioty wytwarza ręcznie przy współpracy osób dla których szkło jest pasją. Korzysta z tradycyjnych technik szklarskich ze szczególną dbałością o szczerość materiału. Projektuje autorskie serie naczyń użytkowych do serwowania, wygodne i wysokiej jakości. Realizuje rzeźbiarskie przedmioty unikatowe, dedykowane do wnętrz, przestrzeni. "W projektowaniu istotny jest dla mnie kontekst miejsca i sytuacji. Interesuje mnie funkcja przedmiotu i emocje z nim związane. Bawię się znaczeniami, komunikuję."
Projekty Agnieszki Bar były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą, a o ich wartości świadczą nagrody i nominacje:
2014 – Finalista międzynarodowego Konkursu European Glass Experience – obiekt 'Owca'
2013 – Finalista Konkursu DOBRY WZÓR 2013 - szklanki 'Na palec'
2009 – Finalista Konkursu MAKE ME! podczas Łódź Design Festival - wazon 'Group Vase'
2008 - I miejsce w konkursie "Butelka na Miętówkę z Dobrej Widawy" - projekt butelki Swan Neck
Aleksandra Morawiak / liquid memory collages
Ukończyła fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi. Dziś pracuje jako ilustratorka - specjalizuje się w technice kolażu. Od dwóch lat tworzy ilustracje dla prasy - jej klientami są między innymi: „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Pani”, „Design Alive”. Swoje prace pokazywała na wystawach w Berlinie, Kopenhadze i we Wrocławiu. Jak mówi, główną sferą jej zainteresowań jest człowiek oraz jego relacja z przestrzenią i samym sobą, a technika kolażu to idealne medium do powoływania nowych światów.
Angelika Kukioła
Angelika Kukioła – projektantka i ilustratorka, artystka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie związaną zawodowo z Wrocławskim Domem Literatury. Jej prace można było obejrzeć na wystawach grupowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W swoich pracach korzysta z różnych technik i środków wyrazu - od ilustracji, poprzez projektowanie graficzne, aż po instalacje, ale jako dominujące medium obrała sobie kolaż analogowy. W kręgu jej zainteresowań są tematy społeczne, relacje między jednostkami i ich wzajemnie oddziaływania. Inspiracje czerpie z krytycznego obserwowania otoczenia.
AOOMI DESIGN STUDIO
AOOMI DESIGN STUDIO
to młode, wielce obiecujące studio projektowe utworzone przez trzy przyjaciółki: Patrycja Szymura, Sara Makuch i Katarzyna Sojka.
Motto projektowe: ma być prosto, funkcjonalnie, estetycznie i ponadczasowo. A wychodzi im to zdecydowanie pięknie!
Kolekcja ceramiki powstała we współpracy z rodzinnym zakładem ceramiki kamionkowej na Śląsku, w Wikowicach. W wyniku półrocznego eksperymentu z barwnikiem z węgla roślinnego powstało pięć prostych form ceramicznych z unikatowymi graficznymi wzorami w trzech wersjach kolorystycznych, które można swobodnie ze sobą łączyć.
Każdy element jest ręcznie wytwarzany z kamionki i ręcznie zdobiony, co nadaje całej kolekcji niepowtarzalny i ponadczasowy charakter.
Borcas
borcas to my – manufaktura, która tworzy meble z myślą o Tobie. Łączymy styl minimalistyczny z pełną troską o środowisko, wykorzystując materiały, które pochodzą od sprawdzonych lokalnych dostawców. Pracujemy na pełnych obrotach, aby zadbać o każdy szczegół mebli. Dzięki temu, jesteśmy pewni ich jakości oraz niezwykłego wyglądu. Inspiruje nas kultura i styl życia sześciu miast: Barcelony, Oslo, Rzymu, Krakowa, Amsterdamu i Sztokholmu. To właśnie one przyczyniły się do powstania nazwy i marki borcas.
Pewnie zastanawiasz się, czym się wyróżniamy? Poczuciem estetyki. Unikatowym designem. Pełnym zaangażowaniem podczas pracy, aby stworzyć solidne meble. A co więcej – potrafimy dostosować je do Twoich potrzeb dzięki możliwości personalizacji i konfiguracji.
Ceramics 36
Cześć, jestem Filip i tworzę produkty codziennego użytku wykonane z kamionki. Moja pasja do ceramiki zaczęła się podczas studiów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Architektury i Wzornictwa. Studia zakończyłem na kierunku Projektowania Mebla, jednak już od I roku to ceramika najbardziej mnie interesowała. Od 2019 roku prowadzę swoją pracownię w Poznaniu.
Dorota Tomaszewska
Dorota Tomaszewska to designerska marka tworzona przez projektantkę biżuterii Dorotę Tomaszewską. Od kilku lat marka oferuje autorską biżuterię o nowoczesnym i oryginalnym wzornictwie. Projekty artystki to przede wszystkim serie limitowane, wykonane w łódzkiej pracowni. Przy ich produkcji wykorzystywane są tradycyjne techniki jubilerskie: biżuteria jest ręcznie lutowana, nitowana oraz szlifowana. Projekty Doroty Tomaszewskiej to przede wszystkim artystyczne kolczyki, ale także pierścionki, bransolety i naszyjniki. Jej styl to połączenie minimalizmu i nowoczesnego designu. Wiodąca kolekcja jest inspirowana dziełami katalońskiego malarza Joana Miro. Pojawiają się więc uproszczone, ale charakterystyczne wzory oraz oryginalne formy i kształty – są one znakiem rozpoznawczym projektantki. Biżuteria zaprojektowana jest z różnorodnych materiałów, pojawia się mosiądz, stal szlachetna, ale także srebro. Marka proponuje także posrebrzane i pozłacane modele. Wszystkie zapięcia wykonane są ze srebra próby 0,925.
Elementuj
Projektując kwietniki, marka koncentruje się na łączniu tradycji z nowymi formami. Konstrukcje z metalu nadają minimalistycznym formom siłę.
Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie przy pomocy lokalnych rzemieślników.
ENDE ceramics
Natalia Gruszecka jest absolwentką ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem przedmiotów codziennego użytku, w których stara się połączyć funkcjonalność i estetyczną oryginalną formę. Jednocześnie stara się by jej prace nie były pozbawione pewnej dozy dowcipu.
Ewa Pasternak-Kapera
Artystka i kuratorka. Ukończyła fotografię na PWSFTviT, zajmuje się głównie kolażem. Prowadzi feministyczną Fundację TA.
Figgle
Przedstawimy się krótko. Jesteśmy figgle.
Mamy fantazję, by tworzyć wyjątkowe puzzle. Takie puzzle, które figlarnym głosem, z zalotną nutką, kuszą: „Ułóż”. Puzzle z takimi ilustracjami, które mają supermoc, by przenosić w miejsca, gdzie jest beztrosko i urokliwie.
Fivetimesone
fivetimesone to grupa architektów, projektantów i pasjonatów designu z różnych stron, skupionych przez założyciela Mirosława Popławskiego.
Łączą ich wspólne idee i odpowiedzialne działania wobec otoczenia. W trakcie procesów projektowych i produkcji dbają o ekologię. Używają głównie naturalnych, biodegradowalnych surowców.
Tworzą przedmioty inspirowane naturą oraz starają się wyeksponować zróżnicowane tradycje europejskiego rzemiosła.
FÓBE
Marka tworzona od 2008 przez Jakuba Sojkę. Początkowo na warsztacie była materia betonu, aby później zając się ceramiką, konstruując, projektując, tworząc niezwykłe kubki, donice, wazony. Warsztat w Katowicach zamienili niedawno w pracownię w czeskiej Ostavie.
Cermika powstaje w niecodzienny sposób, projekty przechodzą drogę od konceptu w głowie Kuby, modelowanie w programach CAD, drukowanie w 3D, tworzonie ręczne z barwionej kamionki.
Niezależność w tworzeniu, dbanie o funkcjonalność i najdrobniejsze detale, niekończąca się radość i ciekawość kolejnych wyzwań - oto, co cechuje markę Fobe.
Fundacja Bęc Zmiana
Fundacja Bęc Zmiana działa od września 2002 r. Jest organizacją o charakterze non for profit, wspierającą działania artystyczne i kulturalne, których celem jest odkrywanie przestrzeni i sposobów w jakich manifestuje się duch czasu. Zajmuje się inicjowaniem wydarzeń interdyscyplinarnych, angażujących twórców związanych ze sztuką, architekturą, projektowaniem, muzyką, których większość prezentowana jest w przestrzeni publicznej.
Fundacja Bęc Zmiana działa aktywnie na polu wydawniczym – publikuje książki, przewodniki, a także mapy (w ramach współpracy z europejską organizacją USE-IT Europe).
Fundacja Centrum Architektury
Glyk Company
Glyk Company™ to bliscy sobie ludzie, którzy wierzą w świadome życie i skupiają się na tworzeniu produktów, które takie życie wspierają. Zafascynowani zmysłem węchu i jego niezwykle silnym związkiem z ludzkimi emocjami wierzymy w wibracyjną teorię zapachu, według której każdy aromat posiada swoją unikalną energię wibrującą w określonych zakresach i oddziałującą na wszystko wokół.
Każdy z produktów Glyk Company™ został ręcznie zrobiony w Polsce przy użyciu wysokiej jakości, nienaruszających równowagi ekologicznej składników.
Gra-fika
Jak sugeruje nasza nazwa lubimy bawić się grafiką, lubimy linie, lubimy wzory, lubimy kolory!
Tworzymy unikalne plakaty, współcześnie minimalistyczne, ale mające retro urok.
Nasza tematyka, estetyka, kolorystyka nawiązuje do lat 50., 60. i 70. XX wieku.
„Bardzo lubię polski powojenny modernizm w architekturze, zupełnie niedoceniany.
Chciałam zobaczyć go w oryginalnej, czystej postaci – tak powstał nasz pierwszy plakat
z budynkiem Kaskady, który rozwinął się w serię o polskiej architekturze tamtego okresu.”
Kasia Jasińska
Ponieważ bardzo lubimy rysować znajdziesz u nas kilkanaście kolekcji, wiele różnych wzorów,
motywów i kolorów – na pewno dopasujesz coś do swojego wnętrza.
Hagi
Piszą o sobie:
Zaczęło się od natury...Od zachwytu jej pięknem, prostotą i harmonią, od zapachu ziół i kwiatów polnych.
Zainspirowały nas kolory polskich łąk i zapach lasu. Uciekając od zgiełku miasta ukojenie dała nam przyroda ze swoją fascynującą zmiennością.
W naszej ofercie znajdują się naturalne kosmetyki wytwarzane ręcznie tradycyjnymi metodami. Z zebranych dziko rosnących ziół wytwarzamy ekstrakty wodne i olejowe. Kompozycję zapachową produktów tworzymy z oryginalnych olejków eterycznych.
Oferta zależna jest od dostępności lokalnych surowców roślinnych i zmienia się wraz z porami roku.
Hi Little
Jesteśmy małą firmą, która kocha rzeczy ładne, unikalne, wyjątkowe. Ważne jest w czym śpimy, z czego pijemy, co nosimy, co noszą nasze DZIECI, czym się bawią i jak to jest zaprezentowane w naszym wnętrzu. Postanowiliśmy wyjść z kreatywnością poza mury naszego mieszkania oferując Państwu to co my i nasze DZIECI chcielibyśmy mieć.
Mamy głowy po brzegi wypełnione nowymi pomysłami, niestety doba jest zbyt krótka na szybką ich realizację. Potrzebujemy czasu na zapełnienie półek w naszym wirtualnym świecie. Staramy się jednak systematycznie wzbogacać ofertę by cieszyła nie tylko nasze, ale i Państwa oczy.
HOPdesign
HOP łączy w sobie siłę nowoczesnego projektowania i precyzyjne wykonanie najczęściej ręczne, przez polskich rzemieślników. Cechuje ich patriotyzm lokalny, chętnie sięgają po usługi zanikających zawodów takich jak toczenie drewna, wyoblanie metalu, kamieniarstwo.
Stawiają na polską jakość, polską solidną produkcję i polski design. Nadają nową formę temu co może wydawac się oczywiste.
Twórcami marki są Konrad Hulak i Kinga Chmielarz. Za projektowanie produktów odpowiedzialna jest Kinga Chmielarz, absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie.
Ilustrownik
Ilustrownik to marka i studio realizujące własne projekty. Bliska im jest sztuka ilustracji, którą widać w ich produktach. Łącznikiem wszystkich prac jest papier i to na nim koncentrują swoje działania. Nie ograniczają się do jednolitej palety kolorów ani tematyki – stąd niektóre z prac charakteryzuje minimalizm i oszczędna kolorystyka, inne przyciągają żywymi barwami oraz bogatszą stylistyką.
Studio Ilustrownik prezentuje plakaty, albumy, kartki i notesy. Wszystkie produkty oparte są na autorskich projektach Katarzyny Zalewskiej – na co dzień graficzki komputerowej oraz miłośniczki ilustracji, z wielkim sercem do rysunku tradycyjnego.
Ilustrownik o sobie: "Cieszymy się mogąc przedstawić efekty ich pracy przed szerszym gronem odbiorców. Mamy nadzieję, że dostarczą Wam tyle radości i uśmiechu, ile im w trakcie ich tworzenia".
iossi
Naturalnie doskonałe
Produkty IOSSI składają się z naturalnych i organicznych olejów i maseł, olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Komponentów szukamy zarówno na rodzimych łąkach jak i w najdalszych zakątkach świata.
J.F. Pisarczyk Skład Kolonialny
Niezwykłe zapachy stworzone z pasji, wiedzy, dziedzictwa i doświadczenia!
Kafti
Kafti Design tworzą siostry, Monika Brauntsch i Sonia Słaboń.
Produkty Kafti to oryginalny koncept, prosta forma, wyszukany detal. To proste, lekkie, przemyślane produkty do samodzielnego składania.
Nazwa KAFTI pochodzi z ormiańskiej baśni o cudownym ptaku, który potrafił ożywić wnętrze pałacu. KAFTI jest symbolem idei czy formy, która nadaje kształt całości.
Krafla
KRAFLA
Krafla jest marką stworzoną przez Paulinę Pająk i Kasię Zarębę w 2015 roku.
Kuźnia skały
Kuźnia Skały to rzemieślniczy projekt architekta Marcina Skalskiego. Wychodząc z inspiracji sztuką użytkową małopolskiej wsi, tworzy oryginalne przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Działa na pograniczu kowalstwa i pracy w drewnie. Każdy produkt jest unikalny, w całości wykonany ręcznie przez autora.
KWIETNIK
Marka KWIETNIK powstała pod koniec 2015 roku tworząc kolekcję kwietników wiszących w stylu retro. Kierują się zasadą „less is more” – dokładają starań, żeby kwietniki były utrzymane w stylu minimalistycznym, były funkcjonalne i wytrzymywały próbę czasu. Oryginalność wykonania jest poświadczona cechownikiem, który można znaleźć na każdym kwietniku.Produkty KWIETNIKA wykonywane są ręcznie, każdy produkt sprawdzany jest pod kątem udźwigu i wytrzymałości.
Lino
Są producentem wyrobów z lnu. Swoją ofertę kierują głównie do dzieci, chociaż posiadają również produkty, jak pościel Afrodyta, które zostały zaprojektowane z myślą o dorosłych.
Dlaczego len? Przede wszystkim ze względu na wiele unikalnych cech, które powodują, że jest materiałem wyjątkowo przyjaznym dla skóry i bardziej wartościowym od popularnej bawełny: jest bardziej chłonny, przewiewny, ma właściwości antystatyczne.
W przypadku produktów dla dzieci len posiada także inne cenne zalety: nie wywołuje podrażnień i alergii, hamuje rozwój grzybów i bakterii. Polecany jest szczególnie osobom z wrażliwą skórą i alergikom.
Magdalena Paszkiewicz
Z wykształcenia grafik warsztatowy i projektant biżuterii po Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzmińskiego w Łodzi. Obecnie zajmuje się biżuterią, w której łączę tradycyjne jubilerstwo z zasadami nowoczesnego projektowania. Kiedyś eksperymentowała z formą i tworzyła wybujałą biżuterię.
To wszystko było po to, aby zacząć minimalizować środki wyrazu.
Dziś stawia na prostotę, gdzie najważniejsza jest dla mnie linia i geometryczne kształty. Dąży do ideału, w którym dołożenie nawet niewielkiego detalu byłoby pójściem o krok za daleko. Swoją biżuterię wykonuje ręcznie ze srebra próby 925 lub z pozłacanego srebra.
Magdalena Tekieli
Projektant form użytkowych, produktu. Projektant i wydawca Produktów Paper Love.
Maja Krysiak–Podsiadlik
Ukończyła malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, pracowała dydaktycznie na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Jej obszar działań twórczych jest szeroki, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ceramiką, tworzy obiekty wizualne. W swojej sztuce poszukuje tego, co jest po drugiej stronie kurtyny, co kryje się pod zapadnią, co jest po drugiej stronie lustra. Od niedawna realizuje ilustracje dla bloga o duchowości ajourneytoyourself.com. Owoce tej współpracy dostępne są w postaci plakatów.
Malafor
MALAFOR to studio i marka stworzona przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Ukończyli Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Tuż po dyplomie tej uczelni postanowili traktować MALAFORa nie tylko jako ideę, ale także jako markę, którą rozwijają do dzisiaj. Zaczęli od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W ostatnich latach projektują również dla przemysłu, zarówno pod własną marką jak i dla firm zewnętrznych.
Many Mornings
REDEFINIUJĄ ROLĘ SKARPETKI W ŻYCIU CODZIENNYM
Many Mornings powstało i działa w Aleksandrowie Łódzkim, polskim “Skarpetkowie”, miejscu gdzie od ponad 100 lat wytwarzane są skarpetki i gdzie przemysł włókienniczy ma korzenie w prawie każdej rodzinie. Wzbogaceni rzemieślniczą tradycją, tworzymy nową jakość. Wspieramy lokalność – produkujemy nasze skarpety w rodzinnym przedsiębiorstwie z 25 letnim doświadczeniem. Pragnienie ekscytujących wzorów i najświeższych kolorów to fundamenty Many Mornings.
Marcelina Jarnuszkiewicz
Ilustratorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Sztuki Mediów i Scenografii) oraz UW (Etnologia i Antropologia Kulturowa). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rektora ASP. Kierowniczka artystyczna w zespole OKO I UCHO.
Przedstawiamy jej kolekcję pinów inspirowanych polską naturą.
Kolekcja została zarekomendowana przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego do konkursu "Dobry Wzór".
Milimetry
MIlimetry to dwuosobowy kobiecy zespół, projektują wnętrza i meble. Mieszkają w Krakowie, pracują w branży odzieżowej, mają doświadczenie w zarządzaniu procesem projektowym oraz produkcyjnym. Doskonale znają potrzeby branży odzieżowej, także od strony wnętrzarskiej.
Ministerstwo Dobrego Mydła
Minko
Ich misja to „dobry polski design w każdym domu”.
Projekty zespołu MINKO to meble o lekkiej i ponadczasowej formie. Są ukłonem w stronę polskiego rzemiosła i minimalistycznego stylu skandynawskiego. Wykonane w całości ręcznie, z użyciem lokalnych materiałów i oferowane w przystępnej cenie.
Projektują nietypowe rozwiązania na bazie swoich mebli jak i inne produkty z szeroko pojętej branży architektoniczno-stolarskiej.
Modus Design - Ćmielów Design Studio
Modus Design działa od 1976 roku, początkowo jako studio ceramiczne założone przez Marka Cecułę w nowojorskim SoHo. Znakiem rozpoznawczym studia są tworzone od lat alternatywne propozycje w dziedzinie ceramiki użytkowej i dekoracyjnej.
Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Powstała w wyniku połączenia dwóch spółek - Zakładów Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelany „Chodzież” S.A. To połączenie bogatej historii i niepowtarzalnego designu dwóch najstarszych fabryk porcelany. Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. tworzy unikatowe przedmioty, dbając przy ich wykonaniu o najmniejszy detal, kładąc nacisk na kunszt ręcznego wykonania i zdobienia. Kolekcje „Ćmielowa” to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, tradycyjnej zastawy stołowej kolekcjonerskich fasonów w nowym ekskluzywnym wydaniu.
Ćmielów Design Studio to historyczny moment dla polskiego przemysłu ceramicznego i nowe perspektywy dla rozwoju współczesnej polskiej porcelany.
MOKAVE
MOKAVE, marka założona przez Polę Chrobot, to połączenie współczesnej formy biżuterii z jej pierwotnym charakterem i znaczeniem.
Powstaje z fascynacji przedmiotem, w którym można zawrzeć magię, naturalne piękno oraz symboliczne znaczenie. To swego rodzaju talizman mający współgrać z właścicielką, dodawać jej magii i dobrej energii. Biżuteria wykonywana ręcznie w łódzkiej pracowni.
Kobieta MOKAVE #mokavegirl jest delikatna i subtelna oraz wyrazista i niepowtarzalna zarazem. Umie dostrzec piękno w prostocie, surowości i naturze. Czuje jej moc. Z drugiej strony to silna i świadoma siebie kobieta z klasą, która szuka niebanalnych przedmiotów, dzięki którym wyraża swój indywidualizm i styl.
Mokosh
Mokosh Cosmetics produkuje wyjątkowe kosmetyki naturalne, które ujmują jakością i doborem surowców, konsystencją i zapachem. Receptury produktów Mokosh są owocem wspólnej pracy technologów i kosmetologów, dlatego tak dobrze odpowiadają realnym potrzebom Klientów.
Nazwa firmy pochodzi od starosłowiańskiej Mokosz, bogini ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności, która w pradawnych wierzeniach opiekowała się plonami i kobietami. Mokosh korzysta z jej darów tworząc receptury swoich kosmetyków. Do ich produkcji używane są jedynie starannie wyselekcjonowane, w większości organiczne surowce o potwierdzonym działaniu.
Mokosza
Natura, natura i jeszcze raz natura… właśnie ona jest motywem przewodnim całej twórczości Oli Gosztyły, czyli mokosza. Mokosza - Przetwórnia Runa, to magicznie brzmiąca nazwa, która wzięła się od starosłowiańskiej bogini Mokoszy - opiekunki prządek i strzyżenia owiec. Wszystko tu krąży wokół przędzenia, wełny, naturalnych składników i wielu godzin włożonych w cierpliwą pracę nad pięknymi, wielokolorowymi motkami wełny. We wszystko Ola wkłada całe serce, od samego etapu pozyskiwania barwników, widać i słychać go w melodii kołowrotka towarzyszącemu procesowi tworzenia, w cieple tkanin i wełnianychwyrobów...
Moodi
MOODI to niebanalne spojrzenie na poduszki.
Wierzą, że ludzie, otaczając się dobrze zaprojektowanymi, pięknymi rzeczami czują się dobrze, są bardziej pozytywnie nastawieni do świata, bardziej kreatywni i zadowoleni.
Podstawą ichdziałalności jest to, że w poduszkach nie widzą tylko produktu, który ma być komfortowy. Liczą się dla nich nowoczesne trendy, potrzeby ludzi, dzięki temu powstają produkty dekoracyjne o odpowiednim kształcie, funkcjonalności, estetyce i zgodnie z zasadami aranżacji wnętrz.
Tworzą poduszki tak, aby zachęcały do ich użytkowania, tak, aby ludzie czuli się wśród nich dobrze i w końcu tak, aby miały osobowość i wyrażały styl.
My Own Freckle
My own freckle to marka, która powstała z miłości do papieru i dobrego designu. Jej założycielką jest Marta Nawrocka – łódzka ilustratorka i projektantka graficzna. W naszym sklepie znajdziesz produkty papiernicze wysokiej jakości oparte na autorskich grafikach Marty i innych młodych projektantów.
Myślnik
Mam na imię Daria. Jestem psycholożką, terapeutką, coachką i kulturoznawczynią.
Myślnik stworzyłam po to, by pomagać ludziom w samorozwoju, wspierać ich refleksyjność, autonomiczne i krytyczne myślenie, inteligencję emocjonalną, społeczną, kulturową na rzecz budowania bardziej świadomego oraz zaangażowanego życia osobistego i społecznego.
Trochę jestem idealistką. Ale za to taką, która ideały lubi wcielać w życie. Myślę, myślę – potem zakasam rękawy i działam. Motywują mnie kreatywni, niebojący się myśleć samodzielnie ludzie, książki – prowokujące do refleksji, cappuccino – wypite w nieśpiesznej atmosferze, spacery – sprzyjające inkubowaniu pomysłów i sztuka – pięknie zatrzymująca uwagę. Pomaga jeszcze fakt, że raczej nie boję się zmian i ciągle chcę się uczyć.Jak widać więc, lubię to, co otwiera głowę i… myślniki
Oakywood
Oakywood to marka z pasją do projektowania i tworzenia unikalnych produktów z drewna.
Wszystkie dzieła powstają w naszym warsztacie - w małej miejscowości Ciche, u podnóża Tatr.
Tutaj praca z drewnem kultywowana jest od lat.
Pragniemy, aby każdy otaczał się produktami trwałymi i funkcjonalnymi.
Tworzymy z miłości do drewna i natury, wykorzystując materiały z odpowiedzialnych źródeł.
Początków Oakywood należy szukać w głowie Mateusza, założyciela marki, który od zawsze wiedział, że chce zająć się własną firmą. Okazało się, że pomysł na biznes znajduje się tuż pod nosem.
Mateusz wraz z młodszym bratem od małego zajmowali się obróbką drewna - a to za sprawą ojca, który obok domu prowadził własny zakład stolarski. To tutaj, w małej miejscowości Ciche, bracia pod okiem swojego mistrza uczyli się rozmaitych sposobów na to, by nadawać kształt zwykłym kawałkom drewna.
Pani Jurek
Pani Jurek działa w ramach kolektywu projektowego Gang Design. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem przedmiotu., przede wszystkim oświetlenia. Większość jej projektów to przedmioty niejednoznaczne, które wychodzą poza swoją stereotypową funkcję i wymagają od użytkownika intelektualnego zaangażowania ale też pobudzają jego kreatywność. Wraz z Edytą Ołdak współtworzy stowarzyszenie "Z siedzibą w Warszawie" zajmujące się projektowaniem społecznym i ingerencjami w jego fizyczną i mentalną przestrzeń. Ostatni wspólny projekt stowarzyszenia to seria widokówek z wadami wzroku, który powstał we współpracy z Pocztą Polską
http://www.widoki.wwarszawie.org.pl/
Nagrody, wyróżnienia:
05.2011 – Główna Nagroda dla najlepszej inicjatywy pozarządowej 2010 roku, za projekt „Wielka Architektura i Kolory Niewidzenia” i towarzyszącą mu książkę.
11.2009 - III nagroda w konkursie na pamiątkę z Polski organizowanym z okazji 50lecia Cepelii.
Wystawy:
01.2012: Rozświetlić kryzys” design światła w Polsce, wystawa zbiorowa, Galeria BB, Kraków
04.2011 "FOLKLORE IS ALIVE", wystawa zbiorowa, Czeskie Centrum w Pradze
12.2009 Wystawa pokonkursowa na pamiątkę z Polski. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Papear
Papear to młoda, poznańska marka papiernicza, tworząca unikatową papeterię, autorskie kartki okolicznościowe, telegramy, zaproszenia i inne „analogowe nośniki” myśli i słów.
Wszystkie modele wykonywane są od zera, począwszy od pomysłu i odręcznego szkicu motywów graficznych, dbając po drodze o wybór najodpowiedniejszego papieru i pilnując jakości wydruku, a skończywszy na sumiennym klejeniu kopert.
W karnetach Papear zdobiąca je grafika ma takie samo znaczenie co ich forma. Tutaj liczy się balans pomiędzy formą a treścią, powagą a dowcipem, dizajnem a rzemiosłem.
Kartki mają być eleganckie, ale nie przesadnie minimalistyczne i poważne. Ma z nich bić ciepło, pozytywne emocje i dziecięca szczerość, bo takie powinny być życzenia. Mają powodować uśmiech na twarzy.
Paper Goods
Hania to studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki ze specjalizacją grafika warsztatowa oraz absolwentka Architektury Krajobrazu. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem i grafiką 3D a od 2017 roku prowadzi swoją autorską markę DESIGNby.papergoods, która powstała nad oceanem. Jej projekty są wykonywane i projektowane przez nią od zera, z ogromnym wsparciem i doświadczeniem przekazywanym przez tatę, który prowadzi rodzinną firmę poligraficzną o wieloletnich tradycjach funkcjonującą od 1935 roku na rynku.
Z zamiłowania do natury, oceanu, podróży, grafiki, designu i przede wszystkim książek powstało Paper Goods. Projekty wychodzące spod tej nazwy są wysublimowanymi, użytkowymi dobrami papierowymi wykonywanymi 100% ręcznie przy użyciu najwyższej jakości ekologicznych materiałów. Każdy projekt jest indywidualnie opracowywany, starannie wykonany, nie ma w nim przypadkowości ani powtarzalności. Są to innowacyjne dobra papierowe inspirowane w głównej mierze naturą i oceanem.
Paper Project
Pracownia Paper Project to Ania i Krzysiek. Razem od 2016 roku prowadzą pracownię druku i projektowania graficznego. Przepadają za precyzyjną, twórczą pracą, doceniając przy tym piękno i jakość papierowych materiałów. Fascynują ich maszyny „z duszą” i przywracanie ich na nowo do życia.
Stąd pasja do nietypowych technik drukarskich i podróżowania w przeszłość.
Pies Kot
PIES/KOT o sobie:
"Historia jest prosta. Chcieliśmy kupić piękne kartki świąteczne. Po długich poszukiwaniach doszliśmy do wniosku, że ich nie znajdziemy, dopóki nie wyprodukujemy ich sami. Tak powstał Pieskot."
Dzięki nim możemy obecnie kupić piękne kartki i plakaty, zaprojektowane przez młodych polskich artystów. Super sprawa :)!
PLYWOOD PROJECT
Plywood Project to przede wszystkim funkcjonalność i prosta forma, które nadają dwie osobowości - Darek i Robert. To meble ze sklejki z wysokim poczuciem estetyki. To proste ale charakterystyczne kształty mebli ze skierowaną uwagą na detal. To w końcu meble ze sklejki polskiej produkcji ze skandynawskimi korzeniami.
proj. Ryszard Kaja
Ryszard Kaja (1962-2019) był artystą wszechstronnym: malarzem, rysownikiem, scenografem operowym, projektantem wnętrz. Przez szeroką publiczność najbardziej kojarzony jako projektant plakatów. W swojej twórczości chętnie nawiązywał do plakatu wywodzącego się z najlepszych lat szkoły polskiej, lubił zabawę z konwencjami, jego projekty pełne są emocji, turystycznych odniesień i gry z odbiorcą.
RAW
Wytrzymałość, funkcjonalność, elegancja – to świat mebli RAW.
Każdy nasz mebel wykonany jest w oparciu o lite drewno z wykorzystaniem różnorodnych technik stolarskich, dopasowanych do potrzeb klientów. Wszystkie produkty RAW wytwarzane są ręcznie z najwyższą dbałością o detale, kontrolowane na każdym etapie procesu produkcji.
Prezentujemy szeroką gamę projektów nawiązujących do różnych stylów i nurtów w architekturze. Naszym celem podczas projektowania mebli było uwypuklenie uniwersalności drewna jako tworzywa. Może ono być nośnikiem tradycyjnych projektów jak i środkiem dialogu z nowoczesnością. Może pokazywać proste linie, jak i bardziej skomplikowane konstrukcje. A przy tym meble z litego drewna będą zawsze stabilne i długowieczne. Chcieliśmy pokazać, iż można korzystać z tych właściwości drewna będąc zwolennikiem diametralnie odmiennych koncepcji wystroju wnętrz. Nasze działania są efektem szczerego zachwytu nad elegancją drewna, który może się wyrazić w różnych formach.
RAW. Z szacunku dla drewna.
Rou
Rou Products to wyjątkowość ujęta w prostą formę.
W Rou tworzy się piękne, trwałe obiekty do codziennego użytku. projektantki w swoich produktach przekazują wrażliwość i charakter marki, działając na emocje odbiorców. Pracują lokalnie z przemysłem i rzemieślnikami, aby przy zachowaniu przemysłowego procesu produkcyjnrgo tworzyć wysokiej jakości, ponadczasowe wzornictwo o wyjątkowym, osobistym charakterze.
Spiek ceramiczny
SPIEK CERAMICZNY powstał z pasji do form użytkowych, rzemiosła, kolorów i współczesnego designu.
Został złożony w 2013 r. Przez Karolinę Byczkowską w efekcie poszukiwań materiału, który łączyłby formę sztuki z zastosowaniem w codziennym życiu.
W SPIEKU powstają naczynia, tworzone tradycyjną metodą toczenia na kole, gdzie każde jedno, formowane jest za pomocą ludzkich rąk, przez co delikatnie różnią się od siebie, oddając klimat prawdziwego rękodzieła. Łączy je funkcjonalność i minimalistyczna estetyka.
Wykorzystanie koła garncarskiego pozwala na podejście indywidualne do każdego naczynia, a modyfikowanie szkliw ukazuje ogromne spektrum kolorystyczne. Dzięki temu SPIEK projektuje także naczynia pod indywidualne zamówienia, gdzie spełniona zostaje określona funkcjonalność i estetyka.
Ceramika wypalana jest w piecu elektrycznym w temperaturze 1240-1250°C, a użyte szkliwa pozbawione są wszelkich toksycznych pierwiastków, co zapewnia jej trwałość i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.
Sformułowanie „spiek ceramiczny“ to termina naukowy. Jest to stan, w którym cząsteczki danego ciała znajdują się najbliżej siebie, dzięki czemu, jego właściwości fizyczne, osiągają najwyższy z możliwych, poziom wytrzymałości. Ta cecha charakteryzuje naczynia powstające w SPIEKU.
SPIEK’owa ceramika doceniananjest przez wszystkich tych, którzy cenią sobie stonowany i ponadczasowy charakter otoczenia ,w nurcie trendu slow life.
W Pracowni wykorzystywane są materiały ekologiczne zarówno przy samym procesie produkcyjnym jak i już w końcowej fazie pakowania.
Sunday is Monday
Sunday is Monday to projekt, który nawołuje: dbajcie o siebie! To może być joga, spacer, crossfit. Dobre jedzenie. Ba... leżenie to też ćwiczenie.
Praca, projekty, dzieci, dom - to wszystko ważne, ale zdrowie to skarb, a robota nie zając, nie ucieknie.
Motorem projektu są Emilia Kolowacik, która co rusz wpada na nowe pomysły, prowadzi warsztaty kreatywne z obszaru design thinking i ćwiczy jogę oraz Kasia Szota-Eksner, która nie tylko uczy jogi, ale również kapitalnie pisze.
Autorką plakatów jest Iza Kaczmarek-Szurek - ilustratorka, szefowa i bufetowa w formallina.com. Na co dzień projektuje plakaty, ilustracje a czasem nadruki na tkaniny (min. dla Łukasza Jemioła czy Gosi Baczyńskiej). Jogę porzuciła dawno temu na rzecz wyciskania kilogramów na sztandze w imię zasady: "padnij ale powstań". Dobra siłka nie jest zła!
Szmat Skład
SZMAT SKŁAD to kolektyw projektowy. Zaria, Kama i Julka poznały się na studiach magisterskich na ASP w Łodzi i tam właśnie powstały SZMATY. To przestrzeń na kreatywność oraz wspólne budowanie marki oferującej produkty, jakie same chcą mieć.Marka Szmat skład to kolorowe koce oraz pledy z autorskimi wzorami, każda sztuka projektowana przez Zarię, Kamilę i Julkę jest tkana i wykańczana w Polsce. Powiększanie asortymentu o kolejne "szmaty", czyli wyroby tekstylne wnoszące kolor do wnętrz oraz do szafy naszych odbiorców, to obrany przez dziewczyny cel.
TABANDA
Tabanda to nie tylko trójka projektantów, to także ich produkty. Te, które już stworzyli są pełnoprawnymi członkami ich zespołu i często podsuwają im kolejne pomysły. Sprawia to, że wszystkie projekty mają ze sobą coś wspólnego – są nowoczesne i cechuje je minimalistyczne wzornictwo.
Dodatkowo, w każdym z nich ukryli elementy inspirowane naturą – spróbuj je znaleźć! Przełamując stereotypy dali szansę niedocenianym materiałom, takim jak np. drewniana sklejka. Mając w zanadrzu własną wyobraźnię, numeryczną frezarkę CNC i doprawiając produkty ręcznym wykończeniem, wyczarowują dowolne trójwymiarowe formy! Projektują i produkują fajne rzeczy. Pomysły kiełkują w ich głowach jak wielkanocna rzeżucha i cały czas ciągną ich za nogawkę prosząc o realizację!
TAR
TAR powstał z pasji projektowania oświetlenia. TAR to projektowanie i niskoseryjna produkcja lamp. W procesie tym wykorzystywane są metody numeryczne 3D CAD oraz nowoczesne techniki produkcji połączone ze specjalistycznym ręcznym rzemiosłem. Oryginalne wzory TAR powstają przy użyciu najprostszych materiałów i przy współpracy z lokalnymi dostawcami w Polsce i Europie.
Światło LED
W lampach TAR specjalny nacisk położony jest na energooszczędność. Stosujemy oszczędne źródła światła LED. Układy elektroniki produkowane są przez polskiego producenta podzespołów elektronicznych lamp z użyciem komponentów dostarczanych przez najlepszych światowych producentów.
Lampy Reflex
Zostały zaprojektowane przez Tomasza Andrzeja Rudkiewicza na początku lat 80. Były nowoczesne, kolorowe i dobrej jakości. Stanowiły ewenement na tle szarej socjalistycznej rzeczywistości. Rozświetliły tysiące polskich domów stając się ikoną polskiego wzornictwa tamtych lat. Zagrały na planach filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Stanisława Barei. Do dziś można je znaleźć w polskich mieszkaniach.
T.A.Rudkiewicz
Projektant przemysłowy. W 2008 roku mianowany Designerem Roku przez Instytut Wzornictwa. Współwłaściciel studia projektowego NC.ART. Twórca TAR. Zajmuje się projektowaniem lamp od początku lat 80. W 1981 roku uzyskał w Hanowerze wyróżnienie Gute Form za projekt systemu lamp Polam-Wilkasy, którego był współautorem wraz z Bartkiem Pniewskim. W 1986 wyjechal do Finlandii. Pracował w Ed-Design, największym wówczas studiu projektowym w Skandynawii projektując m.in. pierwsze telefony dla Nokii. Dziś na stałe mieszka w obu krajach, w Polsce i Finlandii. Jest członkiem ORNAMO (Związku Projektantów Przemysłowych w Finlandii).
Visart
Wydawnictwo, producent zabawek, puzzli i zestawów kreatywnych.
Well Done® Dobre Rzeczy
Produkty WellDone® wytwarzane przez Fundację „Być Razem” to wykonane z naturalnych materiałów, proste, dowcipne, inteligentne i użyteczne przedmioty, doskonałe na prezenty.
Zaprojektowane zostały przez młodych projektantów, a wytwarzane są przez osoby powracające na rynek pracy, wspierane przez Fundację „Być Razem”.
Nabywca produktu marki WellDone® otrzymuje przedmiot dobrze zaprojektowany dobrej jakości, za dobrą cenę, a przy okazji, kupując go, robi coś dobrego dla innych.
Witamina D
WITAMINA D to autorska marka , którą wymyślili Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz z potrzeby tworzenia rzeczy trwałych, prostych i pięknych.
Działają i mieszkają w Gdańsku. Współpracują z lokalnymi wykonawcami. Doceniają wartość pracy ludzkich rąk, podoba im się skromna skala produkcji rzemieślniczej.
Głównym materiałem jaki stosują jest lite drewno dębowe. Starają się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy: piękne usłojenie, ciepły kolor, szlachetny charakter.
Wycinki w termosie - Małgorzata Konieczna
Małgorzata Konieczna – ur. w 1988 roku, autorka „Wycinków w termosie", które do pewnego czasu trzymała w zeszytach, a teraz publikuje w internecie. Wycina w domu, niektóre słowa gubi. W odpływie wanny zdarza jej się znaleźć „świat", a bosą stopą wejść w „uwikłanie".
Współpracuje z magazynem „Przekrój", prowadzi warsztaty kreatywne z tworzenia kolaży, a swoje prace pokazywała m.in. w ramach Bruno Schulz Festiwalu we Wrocławiu, OFF Festiwalu w Katowicach, Festiwalu Miedzianka Fest oraz w ramach zbiorowej wystawy „Polska gościnność" w Muzeum Współczesnym Wrocław. Jej prace na Facebooku i Instagramie obserwuje ponad 100 tys. osób.
Wydawnictwo emg
Wydawnictwo EMG – krakowska oficyna literacka założona przez Ewę Mańkowską-Grin dla inicjatywy, jaką jest Polska Kolekcja Kryminalna. Polska Kolekcja Kryminalna to seria rodzimych powieści kryminalnych zapoczątkowana przez antologię Trupy Polskie.
Wydawnictwo Karakter
Istnieją od 2008 roku. Dzielą się z czytelnikami tym, co ich interesuje i co uważają za ważne. Chcą zrywać z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzać w obieg polskiej kultury nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę.
Publikują literaturę piękną i literaturę faktu tworzone przez autorów z Afryki, Azji i Karaibów. Wydają eseistykę oraz książki poświęcone projektowaniu, architekturze i sztuce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie współtworzą serię "mówi muzeum".
Czerpią z tradycji i doświadczeń europejskiej sztuki książki; nazwa zobowiązuje — słowo „karakter” w szesnastowiecznej polszczyźnie oznaczało krój pisma.
Wydawnictwo Krytyka Polityczna
ZLASU
ZLASU to nie fabryka, nie prowadzi masowej produkcji. Wszystkie stoliki są stworzone osobiście przez twórcę marki. "Tylko tak mogę zagwarantować brak kompromisów jeżeli chodzi o materiały i czas poświęcony każdemu etapowi powstawania mebla" - dodaje Adrian. Korzysta tylko z prawdziwego drewna, jego użycie gwarantuje, że każdy egzemplarz stolika jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.