Drewniana gałka, ozdobiona na froncie emaliowaną miedzianą blach wypalaną w temperaturze około 850 stopni. Doskonale wpasowuje się we wnętrza nowoczesne jak i tradycyjne.
Emalierstwo to jedna z naszych ukochanych technik, która zyskała już powodzenie u naszych Klientów. Emaliowane jednobarwne gałki wykonujemy w bogatej palecie kolorów widocznej na wzorniku (w galerii zdjęć produktu). Dodatkowo Klient ma możliwość dopasowania gałki pod swoim kątem wybierając kolor gwoździ (mosiądz lub stal).
Bazą dla gałek meblowych w tej kategorii jest drewno dębowe. Olejowane, odporne na zabrudzenia dostępne jest w trzech podstawowych kolorach (bielone, naturalne i wenge). Inne kolory drewna dostępne są na zamówienie.
Gałki w tym wzorze wykonujemy ręcznie, w związku z tym pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami występują nieznaczne różnice.
Dane techniczne
Wysokość gałki: 2,3 cm
Front gałki: 2,5 cm
Śruba M4 dołączona do gałki
Materiały: drewno, emaliowany metal
Jaki olej wybrać?
Miękki olej naturalny, matowy - olej ekologiczny wyprodukowany z komponentów pochodzenia roślinnego w połączeniu z woskiem pszczelim. Zabezpiecza przed wilgocią, pozwala przy tym uzyskać matową powierzchnię drewna podkreślając rysunek słojów. Produkt polski. Posiada świadectwo PZH do stosowania w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi i dla branży spożywczej.
Twardy olej bezbarwny do łazienki i kuchni, półmat - jest to naturalny olej z twardym woskiem. Nie zawiera rozpuszczalników. Powłoka drewniana zaimpregnowana tym olejem jest jeszcze bardziej odporna na działanie wody i ścieranie oraz pozostaje dłużej jasna (mniej żółknie).
Olej wybielający, półmat - jest to olej niekryjący, wnikający głównie w słoje drewna; zabezpiecza drewno przed zabrudzeniem i sprawia, że barwa drewna staje się chłodniejsza, nie zmienia jednak w mocny sposób jego koloru.
Olej wenge, matowy - olej zabezpieczający i barwiący drewno na ciepły, ciemno-brązowy kolor.
Metody pielęgnacji i czyszczenia:
Drewno zaimpregnowane olejem pielęgnować należy przecierając miękką szmatką nasączoną delikatnie olejem (może być rafinowany olej spożywczy) – ożywi to kolor oraz odnowi warstwę impregnującą. Częstość pielęgnacji zależy od tego w jakim stopniu drewno jest na co dzień użytkowane. Przecierać olejem można tylko drewno suche.
Zabrudzone drewno olejowane czyścić można miękką ściereczką nasączoną delikatnym roztworem szarego mydła (dobrze odciśniętą), w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących.
Olejowane drewno nie może mieć również kontaktu z alkoholem – mogłoby trwale się odbarwić.
Gwoździe:
- bez gwoździ
- czarne (stalowe czernione)
- żółte (stalowe mosiądzowe)
W uwagach do zamówienia proszę napisać wybrany kolor emalii oraz rodzaj gwoździ.